пов’язане із давнім народним звичаєм – проводами зими і зустріччю весни.
Припадає воно на останній тиждень перед початком Великого посту.
гуляла до третіх півнів, бо це було останнє гуляння в хаті. Після
Масляної збирались вже на вулиці.
Вправними руками зробимо подарунок для мами
Безперечно, хотілося щоб кожен мешканець нашої країни підтримав цю ініціативу і докладав хоча б мінімум власних зусиль, щоб наша країна, місто, село стало набагато чистішим і охайнішим!
Напередодні великого християнського свята відбулася розвага «Великоднє свято». Діти ознайомилися з народними традиціями та обрядами українського народу, пов’язаними з Паскою та Вербною неділею. Захід пройшов в урочистій атмосфері. Учні емоційно та виразно розповідали вірші. Особливо дітям сподобалось грати у народні ігри з різнобарвними писанками, під час яких виконували маленькі творчі завдання, розвивали спритність, швидкість, увагу та бажання перемогти.
Дітлахи не лише дізналися багато про це весняне свято, але й брали участь у музичних танцювальних композиціях, співали пісні до Великодня, пригощалися пасками.
Вітаємо всіх Вас з цим визначним днем, адже знання є невід’ємною частиною виховного процесу будь-якої людини. Не має значення скільки класів чи семестрів Ви провчились, але здобуті знання завжди залишаться з Вами.
Зі святом Вас!
2018-2019 навчальний рік
16 листопада у Вавилівській ЗОШ I cт. відбулося свято, присвячене Дню працівника сільського господарства.
До заходу долучилися всі учні школи а також вихованці Вавилівського ДНЗ «Янголятко». За сумлінну працю, вагомий професіоналізм діти виголосити слова подяки тим людям, які оберігають та обробляють рідні українські землі.
Усім відомо , як непросто керувати сьогодні сільськогосподарським підприємством. Для цього потрібні і знання, і господарське око, і пошук, і кмітливість, і ота одвічна селянська мудрість, закладена нащадками, які на землі були добрими господарями. І всіма цими якостями наділені наші орендарі. Та особливого вітання зі святом малеча подарувала голові ПОСП «Свобода» Степану Дмитровичу Гошві та всьому колективу даного господарства. На знак дитячої вдячності за їх сумлінну працю та небайдужість учні порадували хліборобів своїми виступами, піснями та віршами з побажаннями добробуту, злагоди і благополуччя.
В свою чергу Степан Дмитрович подякував за цікавий та пізнавальний захід від імені всіх орендарів та подарував школярикам солодощі.
У народі недаремно мовиться, що хоч зерно і золотим родиться,
але перетворити його на золото дуже непросто.
Тож сьогодні ми бажаємо вам, дорогі хлібороби, добрих засівів, рясних сходів та щедрих обжинків.
Хай не знають втоми Ваші натруджені руки, нехай щедрою буде Ваша життєва нива, а труди Ваші й надалі збагачують Україну та прославляють Снігурівський район!
Класовод Шакура І. М.
Бесіда про вогонь у школі
4 грудня у Вавилівській ЗОШ І ст. з метою виховання у дітей належного ставлення до питань пожежної безпеки і популяризації професії пожежного в рамках Місячника з безпеки життєдіяльності було проведено відкритий урок з питань безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки. Серед учнів було організовано тематичну вікторину а також проведено позакласний захід на тему «Увага – вогонь!». В свою чергу діти підготували вірші, казки, оповідання на задану тему. Як підсумок заняття вчителі та учні школи переглянули відеоролик «Вогонь – це небезпечно».
Вчитель Мутко С. М.
Яблуко — це скарбничка поживних і корисних речовин. Людям давно відомо про корисні властивості яблук і можливо тому вони часто фігурують у різноманітних міфах та легендах. Сподіваємось наші цікаві факти стануть ще однією причиною з'їсти яблуко.
1. За дослідженнями археологів яблука почали вживати у їжу 8,5 тисяч років тому. 2. До Європи яблука потрапили завдяки римським солдатам і в давнину вважались розкішшю і були ознакою багатства. Яблука були обов'язковими фруктами на столах заможних греків та римлян. 3. В місті Кролевці Сумської області росте яблуня, яка належить до числа природних чудес України. Вік живого пам'ятника природи понад 200 років. Яблуня-сад або яблуня-колонія росте у вигляді величезного куща на території понад 100 кв. м, вона вже давно втратила основний материнський стовбур, проте налічується близько п'ятнадцяти врослих в землю стовбурів-гілок. Це єдина в світі яблуня, яка росте таким чином і природа даного феномену досі не вивчена. Винятковий також є те, що з її насіння виростають абсолютно звичайні яблуні.
Сьогодні, 17 січня всі вихованці та учні Вавилівського навчального закладу отримали яблука від благодійного фонду Ігора Бриченка в рамках акції «Крокуємо з турботою». Після довгих зимових канікул на діток чекає тривалий процес навчання. Саме час збагатити організм вітамінами та енергією. Висловлюємо свою щиру вдячність БФ Ігора Бриченка за ці чудові фрукти. Кожен наш учень знає, що навіть одне яблуко дає заряд енергії, оскільки в ньому є безліч вітамінів. Тож дякуємо шановний пане Ігорю за такий прояв турботи до наших дітей. Хай Бог нагородить вас і Вашу родину всіма благами, обдарує довголіттям, дасть вам щастя і удачі!
Вчитель Мутко С. М.
У праці наполегливій майбутнє здобувай . Те 22 січня навічно пам’ятай !
22 січня цього року Україна відзначає 100-у річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії Української Народної Республіки, унормував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України».
З нагоди святкування цієї дати у Вавилівській ЗОШ І ст. відбувся загальношкільний захід, присвячений Дню Соборності України. До участі було запрошено сільського бібліотекаря Щурок О. В. "День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні. Адже ідея соборності України була однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Це свято нагадує нам, що український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про добробут народу" - зазначила у своєму виступі шановна гостя. Також вона наголосила, що ті події, які зараз відбуваються в Україні вимагають від усіх людей єдності заради досягнення спільної мети – миру.
Про історію зародження свята Соборності розповіла вчитель Шакура І. М. Віршованими рядками оспівали Україну всі учні школи.
Любі друзі ! Хоч маленькі , Ми вже добре про те знаєм , Що зовемось українці Й українських предків маєм . Батько, мати , брат , сестричка І всі інші члени роду, Всі належать до одного Українського народу . Бо родитись українцем – Це велика честь і слава , Рідний край свій полюбити – Найважніша з усіх справа.
Вчитель Мутко С. М.
Крізь пекло афганської війни
…Заплакало небо дощами,
Біль і туга зійшлися клином.
Свистіли кулі над Афганом,
Прощається мати із сином.
Котилися сльози рікою,
Ще б жити – та віку немає,
Лишилась невістка вдовою
Й онучка за батька питає.
Прощається мати із сином…
Прощаються гори й долини,
І більшого горя немає –
Як жити самій без дитини?
Лиш чорна хустина. Німа домовина…
«Прости», - ледь шепоче вустами.
Та чорна хустина – то туга за сином,
Заплакало небо дощами…
15 лютого, в скорботний День пам’яті воїнів – афганців, у Вавилівській ЗОШ І ст. відбувся загальношкільний виховний захід «Крізь пекло афганської війни». До участі було запрошено завідувача Вавилівською сільською бібліотекою Щурок О. В., яка нагадала дітям про страшні події тієї війни а також продемонструвала виставку, присвячену Афгану.
Виконував свій інтернаціональний обов’ язок і наш земляк Войніченко Павло. Солдату-афганцю з нашого села випав щасливий квиток – йому випало жити. Він повернувся до рідного дому, впорядковував рідну українську землю і якнайкраще розумів цінність людського життя і сутність мирного існування. Кожного року він був запрошений до школи як почесний гість і кожного разу він не відмовлявся, а, навпаки, з щирістю приходив до дітей. Та цього разу шановний Войніченко Павло до нас не завітав… Минулої осені сталася трагічна подія. Хвороба серця забрала героя…
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя в запеклих боях.
День 15 лютого нічим у календарі не позначений.Але він особливий. Цього дня закінчилася, нарешті, війна.
Знову цвітуть білим цвітом
Пишно-зелені сади.
Жаль, що краси неземної
Вже не побачать вони.
Смерть їх безжально забрала,
В землí сховала сирій.
Голови низько схиляєм
Пам'яті їхній святій
...Пройшли роки, заросли травою стежки в афганських горах. Але кожна свідома людина, яка втратила когось близького чи знайомого, питає себе іноді: чому? Заради чого гинули люди, заради чого одна релігія воювала протии іншої, один народ проти другого? Чим все це виправдати? Та і чи можна це виправдати? Мабуть, ні...
Вчитель Канівець М. Я.
Свято Стрітення
15 лютого 2019 року у Вавилівській школі відзначалось Стрітення. В народі його вважають святом зустрічі зими з весною. У лютому, кажуть, що зима йде на мороз, а сонце на літо. На Стрітення зима з весною змагається, і котра з них переможе, та буде до кінця місяця господарювати.
А ще Стрітення – це церковне свято. Колись давно, коли ще не народився Ісус Христос, жив у Єрусалимі праведний старець, священик Симеон, якому було відкрито Богом, що він не помре, поки не побачить Спасителя світу.
І ось у лютому, в середині місяця, священик Симеон зустрів біля храму маленького Ісусика, взяв його на руки і сказав: «Тепер я вже можу спокійно померти».
Побутував цікавий звичай, пов’язаний з цим святом. Напередодні його жінки випікали обрядове печиво у вигляді пташок – «жайворонків». Їх давали дітям, щоб віднесли в садок.
Люди вірили: птахи на своїх крилах приносять з далекого вирію весну, проганяють люту зиму.
А називали випечених пташок жайворонками тому, що за давніми легендами, ця пташка народилась із сонячного жару. Вона прокидається разом із сонцем і своїм срібним голосочком сповіщає: вже весні прийшла, а отже, час виходити в поле, орати, сіяти, щоб восени урожай зібрати.
Тож вибігали з пташками діти надвір, весело стрибали, підкидали їх угору, співали або промовляли:
Пташок викликаю з теплого краю: «Летіть, соловейки, На нашу земельку! Спішіть, ластівоньки, Пасти корівоньки!»
Тож всі учні школи разом з вчителями, батьками та працівниками закладу долучилися до імітованих народних гулянь, виконання веселих пісень та ігор. Та найцікавішим для малечі виявилося обрядове спалювання опудала Зими. А завершилося свято ситними частуваннями.
Цей день запам’ятається усім учасникам дійства як смачне і неймовірно ситне свято.
Мутко Світлана Михайлівна, класовод 3 класу
Вшанування пам’яті
14 березня 2019 року з нагоди 75-ї річниці визволення села Вавилове від фашистських загарбників відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника воїнам, загиблим у роки Другої світової війни. Учні Вавилівської загальноосвітньої школи, вихованці Вавилівського ДНЗ, вчителі, вихователі а також представники сільського клубу хвилиною мовчання вшанували пам'ять захисників свого села, які загинули у страшні для нашої історії часи.
Під час урочистої промови вчителя Канівець М.Я. було наголошено, що з радістю й болем відзначається цей славетний день. Навіки залишаться в пам’яті народу бойові подвиги наших батьків і дідів, які ціною неймовірних зусиль відстояли рідну землю та захистили свій народ від неволі й знищення.
Вчитель Шакура І. М.
Рід, родовід, родина, рідня…Слова одного кореня, які в Україні споконвіку вважаються святими. Саме з сім`ї починається земне життя людини. Тут вона здобуває свій перший досвід спілкування зі світом, звідси робить свої перші кроки, тут пізнає перші цінності життя, вчиться шанувати батька, матір, свій рід, любити землю, де народилася, берегти пам'ять свого роду.
Усе, що є найкраще у дитини:
Ведучі
вчителі-класоводи повели щиру та душевну розмову про сім’ю, про роль в ній матері та
батька, бабусі та дідуся, їх вплив на виховання своїх дітей та онуків. Адже
саме в сім’ї, в родині діти черпають той багатющий запас любові, доброти
працьовитості, переймають чудові родинні традиції та звичаї. Хорошим
доповненням до цієї розмови були поетичні рядки та пісні про маму, про
родину, про добро, про Україну, які так тепло дарували своїм рідним діти,
виражаючи цим свою любов до них. Свято пройшло в теплому, щирому спілкуванні.
А на завершення всі присутні були
запрошені до столу на смачні вареники, які приготували разом і дорослі і
діти. Родиною для дитини стають не лише батьки, сім`я. В
широкому сенсі родиною є і друзі, і школа, і увесь народ. Всі ми, вся Україна
– велика і дружна родина.
|
Що колись давно (я добре знаю) —
У зимовий ранок засіяло
Сонце волі у моєму Краю.
Де колись лунала княжа слава
Хтось сказав: "Сповнились ваші мрії!
Україна вільна вже Держава!"…
З Києва аж по самі Карпати:
"Україна є, була і буде!
Вже її нікому не здолати!"
І сама я це вже добре знаю:
Знов прийде чарівна ця хвилина
В Українському моєму Краю.
Пролунають знов слова палкії,
Запанує наша воля всюди
І заграє грімко дзвін Софії!
Всеукраїнський Олімпійський тиждень у Вавилівській ЗОШ І ст.
«Спорт стає
засобом виховання тоді,
коли він є
улюбленим заняттям кожного».
В.А.Сухомлинський
Мета:
1.
Викликати
у дітей позитивні емоції та стійкий інтерес до занять фізичною культурою;
2.
Виховувати
організованість, взаємодопомогу, дисциплінованість;
3.
Розвивати
фізичні та вольові якості в умовах змагань;
4.
Виховувати
почуття дружби, колективізму, взаємовиручки;
5.
Пропагувати
фізичну культуру як складову загальнолюдської культури;
6.
Збагачувати
знання учнів з історії Олімпійських ігор.
В рамках Європейського тижня спорту у
Вавилівській ЗОШ І ст. з 14 по 18 вересня 2020р. був проведений Олімпійський тиждень.
Протягом
тижня було проведено слідуючі заходи:
1.Перегляд навчальної презентації «З історії Олімпійських
ігор».
2.Перегляд
та обговорення тематичних мультфільмів.
3.Вікторина
« Спорт у нашому житті».
4.Створення
пам’яток «Правила безпеки під час занять фізичною культурою».
5.Загальношкільний
урок – змагання «Малі Олімпійські ігри».
Видно
було, що діти дуже старались, їм було надзвичайно цікаво ознайомитись з
корисною інформацією і взяти собі на озброєння так звані «лайфхаки» з даної
теми, чим завойовували повагу своїх
друзів під час проведення естафет.
Немає коментарів:
Дописати коментар